Loading…

Latifi reagon për dy katoliket ekstremist: Horra dhe njerëz të shitur

  • 14/08/2019 | 19:20

Latifi reagon për dy katoliket ekstremist: Horra dhe njerëz të shitur

Profesori i Universitetit të Prishtinës dhe këshilltari i Kadri Veselit, ka komentuar rreth deklaratave të dy katolikëve radikal, duke i quajtur horra dhe njerëz të shitur, që kanë marrë para nga armiqtë e shqiptarëve, shkruan Gazeta Metro.


Latifi është shprehur i mllefosur ndaj dy katolikëve nga Shqipëria, të cilët kanë fyer dhe kërcënuar turistët mysliman nga Kosova dhe Maqedonia e Veriut që vizitojnë bregdetin Shqiptar.

Latifi i ka quajtur njerëz të shituar të gjithë ata shqiptarë që në emër të fesë hedhen kundër njëri-tjetrit

Ky është statusi i plotë i Latifit që ka bërë në facebook:

“Lidhur me këta dy horrat që po kërcënojnë me gjuhë fetare pushuesit nga Kosova në Shqipëri.

“Një gjë është provuar qindra herë gjatë historisë sonë: sa herë grupe shqiptarësh janë hedhur kundër njëri-tjetrit me motive fetare, në xhepat e tyre janë gjetur para të armiqve të kombit shqiptar!
Neve na përsëritet historia, sepse kurrë nuk mësojmë nga gabimet e saj!”/gazetametro.net

Më të fundit
...
  • 13/12/2019 | 16:15
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë