Loading…

Laura Fazliu fiton medaljen e bronztë në Zagreb

  • 25/09/2021 | 17:44

Laura Fazliu fiton medaljen e bronztë në Zagreb

Kosova ka shënuar një tjetër sukses në xhudo.


Xhudistja kosovare, Luara Fazliu, ka bërë një garë mjaft të mirë në Kroaci, duke fituar edhe një medalje.

Fazliu, në garën e kategorisë deri në 63 kilogramë, ka arritur ta fitojë medaljen e bronztë.

Kjo medalje e bronztë fitohet në kuadër të garës së Çmimit të Madh të Zagrebit.

Fazliu është një prej xhudisteve me potencialin më të madh në Kosovë, pas vajzave që kanë korrur suksese në Lojërat Olimpike.

Laura pritet të jetë konkurrente e fortë në Lojërat e Parisit.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë