Loading…

Lautaro dëshiron rinovimin, zbret kërkesat e larta të pagës

  • 27/01/2021 | 15:56

Lautaro dëshiron rinovimin, zbret kërkesat e larta të pagës

Sulmuesi i Interit, Lautaro Martinez ka pranuar t’i zbres kërkesat për pagë në mënyrë që të rinovojë me klubin.


Reprezentuesit e argjentinasit do të takohen me “Neurazzurët” për të diskutuar rinovimin e kontratës.

Sipas Il Corriere dello Sport, marrëveshja e re është për një vit, që do e mbajë deri në qershorin e vitit 2024 me klauzolë të njëjtë, pra 111 milionë euro.

Por, Lautaro thuhet se ka pranuar pagë prej 5 milionë euro, që është me e ulët se kërkesa e lojtarit që ishte 7 milionë euro për sezon.

Barcelona verën e kaluar Martinezit i ofroi dyfishin, por tani skenari ka ndryshuar plotësisht.

23-vjeçari thuhet se është i lumtur në “San Siro” dhe është i hapur për qëndrimin.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë