Loading…
Lazio futet në garë për Shaqirin
  • 11/07/2018 | 21:32

Lazio futet në garë për Shaqirin

Lazio është gati për të sfiduar Liverpoolin për transferimin e Xherdan Shaqirit.


Ylli i Stoke Cityt nuk është i panjohur për futbollin italian, pasi kishte luajtur për Interin për gjashtë muaj, ku dështoi për të vazhduar në Angli.

Sipas “Calciomercato”, Lazio ka shprehur interesim për yllin shqiptar, që pritet të kushtojë 15 milionë euro.

Në garë për të, Liverpooli është në “pole-position”. 26-vjeçari kërkon pagë vjetore prej tre milionë euro dhe kjo konsiderohet problem i madh për Lazion.

Sezonin e shkuar, Shaqiri shënoi tetë gola dhe asistoi shtatë herë në 36 paraqitje në Premier Ligë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë