Loading…

Lazio konfirmon emërimin e Sarrit

  • 09/06/2021 | 21:36

Lazio konfirmon emërimin e Sarrit

Skuadra italiane, Lazio sapo ka konfirmuar trajnerin e ri, Marurizio Sarri.


Maurizio Sarri më në fund është emëruar edhe zyrtarisht si trajner i Lazios.

Strategu italian ka nënshkruar kontratë deri në vitin 2023 me “Biancocielestët”.

Sarri do ta zëvendësojë ish-trajnerin Simone Inzaghi i cili u emërua trajner i Interit.

Mbetet të shihet e ardhja e Vedat Muriqit në Lazio, pasi sipas mediave italiane, në skuadër po paralajmërohen ndryshime të menjëhershme.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë