Loading…

Lazio publikon video nga momenti kur Vedat Muriqi nënshkruan kontratën, i pranishëm edhe Igli Tare

  • 15/09/2020 | 21:56

Lazio publikon video nga momenti kur Vedat Muriqi nënshkruan kontratën, i pranishëm edhe Igli Tare

Faqja zyrtare e klubit të Lazios ka publikuar video nga momenti kur Vedat Muriqi ka firmosur kontratën, transmeton Gazeta Metro.


Sot (15 shtator), klubi i Lazios e ka zyrtarizuar transferimin e sulmuesit të Kosovës. Reprezentuesi i Kosovës më 13 shtator udhëtoi drejt Romës, teksa dje kreu testet mjekësore dhe sot edhe zyrtarisht është prezantuar nga Lazio.

Sulmuesi shtatlartë ka nënshkruar kontratë 5 vjeçare, teksa te klubi italian do fitojë 2.2 milionë euro në vit.

Faqja zyrtare e klubit të Lazios së fundmi ka publikuar video nga momenti kur Muriqi ka firmosur kontratën, teksa aty shihet edhe drejtori sportiv i klubit dhe ish sulmuesi shqiptar, Igli Tare. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë