Loading…

LDK dhe VV e bojkotojnë edhe sot seancën e Kuvendit

  • 14/09/2018 | 10:27

LDK dhe VV e bojkotojnë edhe sot seancën e Kuvendit

Seanca e rregullt e Kuvendit të Kosovës e cila nisi dje do të vazhdojë sot në orën 11:00.

Deputetët e LDK-së dhe VV-së dje bojkotuan këtë seancë, duke kërkuar që fillimisht të mbahet seanca e jashtëzakonshme e cila ishte thirrur më parë nga opozita.

Njëjtë do të veprojnë edhe sot, kështu kanë thënë deputetë të të dyja partive.

Deputeti Armend Zemaj ka thënë shkurt se nuk do të marrin pjesë në seancën e sotme.

“Jo nuk do të marrim pjesë”, ka thënë Zemaj.

Edhe, deputetja e Vetëvendosjes, Fitore Pacolli ka thënë për Telegrafin se deputetët e këtij subjekti nuk do të jenë të pranishëm në seancën e sotme e as në seancat e radhës, deri të mbahet seanca e jashtëzakonshme e thirrur nga opozita.

“Jo, dhe nuk do të marrim pjesë derisa të mbahet seanca e jashtëzakonshme e kërkuar nga opozita për të ndalur Thaçin që të bëjë pazare të dëmshme me Serbinë”, ka thënë Pacolli.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë