Loading…

LDK e përcaktuar që të ketë një grua kandidate për Prishtinën

  • 18/04/2017 | 22:35

LDK e përcaktuar që të ketë një grua kandidate për Prishtinën

Gara për Prishtinën nuk ka ende asnjë emër nga Lidhja Demokratike e Kosovës. E ky emër duket se do t’i mungojë deri në fund të muajit maj.


Kryeministri i Kosovës, njëherësh kryetar i LDK-së, në Rubikon të KTV-së bëri të ditur se ende nuk kanë një emër për këtë kandidaturë.

Mustafa ka thënë se po e kërkojnë një emër i cili nuk do të jetë kandidat i pëlqyer vetëm nga subjekti politik por edhe na gjithë qytetarët e Prishtinës.

“Gjatë majit apo deri në fund të majit do ta qartësojmë mes vete këtë”, ka thënë Mustafa.

Në këto zgjedhje, LDK është e fokusuar që të kenë një kandidate femër, për çka kryeministri tha se janë përqendruar shumë që ta kenë një të tillë.

Ai thotë t’u ketë thënë edhe Forumit të Gruas por edhe atij Rinor që të vijnë me propozimet e tyre, pa dashur të përmend emra.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë