Loading…

LDK nuk dëshiron koalicion me Vetëvendosjen

  • 23/04/2017 | 20:55

LDK nuk dëshiron koalicion me Vetëvendosjen

Zëvendësministri i Administrimit të Pushtetit Lokal njëherësh këshilltar i kryeministrit Mustafa, Bajram Gecaj, ka përjashtuar mundësinë e një koalicioni me Lëvizjen Vetëvendosje, për shkak siç thotë ai, të mjeteve dhe metodave që ata i përdorin.


Zgjedhjet e parakohshme nëse eventualisht mund të mbahen këtë vit, ekziston mundësia që Lidhja Demokratike e Kosovës të vendosë vija të kuqe me Lëvizjen Vetëvendosje.

Kështu së paku konsideron Bajram Gecaj, këshilltar i kryeministrit Isa Mustafa.

“Unë e shoh shumë të vështirë një koalicion me VV’në duke marrë parasysh metodat që i përdorin ata”, tha Gecaj.

Gecaj gjatë një interviste dhënë për Tribuna Channel, ka thënë se LDK’ja është e përgatitur për zgjedhje madje e ka gati edhe programin politik për zgjedhjet e ardhshme.

“Lidhja Demokratike është në vazhdimësi e përgatitur për zgjedhje duke përfshi edhe program edhe platformë’, tha Gecaj.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë