Loading…
LDK nuk heq dorë nga kryeministri: Mustafa thotë se me Kurtin nuk kanë folur asnjëherë për poste
  • 23/08/2019 | 19:38

LDK nuk heq dorë nga kryeministri: Mustafa thotë se me Kurtin nuk kanë folur asnjëherë për poste

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka ritheksuar edhe njëherë se partia e tij nuk heq dorë nga posti i kryeministrit, për asnjë koalicion, shkruan Gazeta Metro.


Në një konferencë për media pas mbledhjes së Këshillit të LDK’së, Isa Mustafa tha se qëndrimi i partisë së tij është i prerë, pasi nuk shkojnë në koalicion parazgjedhor duke hequr dorë nga posti i kryeministrit.

“Ne do ta vlerësojmë qartë situatën, s’do të ngutemi – do ta shohim cili është interesi i LDK-së, por edhe i Kosovës”.

“Unë vlerësoj se kemi interes edhe me Vetëvendosjen ta bëjmë këtë punë. Por a kemi interes ta bëjmë në kohën e parazgjedhjeve apo pasi të kryen zgjedhjet duhet ta vlerësojmë çdo njëri veç e veç – nëse e gjejmë interesin e bëjmë – nëse jo shkojmë veç e veç në zgjedhje e kur të kryhen ato ulemi dhe flasim për bashkëqeverisje”.

“Me Albin Kurtin jemi takuar disa herë, por asnjëherë s’kemi folur për ndarje të posteve”.

Më të fundit
...
  • 15/09/2019 | 13:56
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë