Loading…

LDK: Politikat e gabuara të VV’së po e favorizojnë prezencën ekonomike të Serbisë në Kosovë

  • 17/01/2023 | 10:23

LDK: Politikat e gabuara të VV’së po e favorizojnë prezencën ekonomike të Serbisë në Kosovë

Lidhja Demokratike e Kosovës, ka deklaruar se politikat e gabuara të partisë në pushtet, po e favorizojnë prezencën ekonomike të Serbisë në Kosovë, shkruan Gazeta Metro.


Pos kësaj, në reagimin e kësaj partie thuhet edhe se, ankesat për të kaluarën përmirësojnë ekonominë dhe se nuk i zgjidhin problemet e së ardhmes.

Në reagim po ashtu shtohet se, është e nevojshme që të ketë veprime konkrete dhe jo premtime e fjalë boshe.

Postimi i plotë:

FAKT DITOR

Gjatë vitit 2022, Serbia ka rritur importet për plotë 70 milionë euro. Me 370 milionë euro import në vit, Serbia gjatë mandatit të kësaj qeverie, ka arritur rekord të ri.

Politikat e gabuara të partisë në pushtet, vazhdojnë të favorizojnë prezencën ekonomike të Serbisë në Kosovë. Ankesat për të kaluarën nuk përmirësojnë ekonominë dhe nuk i zgjidhin problemet e së ardhmes.

Kemi nevojë për veprime konkrete dhe jo premtime e fjalë boshe! /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë