Loading…

LDK propozon një pikë shtesë për rezolutën, Kuvendi shkon në pauzë

  • 15/01/2022 | 15:49

LDK propozon një pikë shtesë për rezolutën, Kuvendi shkon në pauzë

Shefi i deputetëve të LDK’së, Arben Gashi, ka propozuar një pikë që të përfshihet në dokumentin për rezolutë, shkruan Gazeta Metro.


Kjo rezulutë është paraqitur në Kuvend nga kryeministri Albin Kurti e që mban firmën e shefes së deputetëve të VV’së, Mimoza Kusari-Lila dhe kjo temë krijoi një debat në Kuvend.

Ky është propozimi që Gashi e ka bërë para deputetëve në Kuvendin e Kosovës.

“Marrë parasysh gjendjen e krijuar dhe paaftësinë e Qeverisë për të menaxhuar me situatën dhe të vetëdijshëm për rolin e faktorit ndërkombëtar, propozon këtë projekt rezolutë: Kuvendi i Kosovës kërkon nga Qeveria që të përdor praktikat më të mira ndërkombëtarë dhe të jetë në koordinim me partnerët ndërkombëtar”, ka thënë Gashi.

Pas kësaj, Kuvendi ka shkuar në pauzë për të diskutuar lidhur me draftin final të rezolutës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë