Loading…

LDK tregon se kur do të zgjedh Kryetarin e ri

  • 16/07/2019 | 20:37

LDK tregon se kur do të zgjedh Kryetarin e ri

Sot nën udhëheqjen e Kryetarit aktual, Isa Mustafa, është mbajtur mbledhja e kryesisë së LDK’së, njoftuan se kanë vendosur një datë orientuese të mbajtjes së kuvendit zgjedhor, pas shumë peripecive, transmeton Gazeta Metro.


Në takim është vendosur që Kuvendi Zgjedhor i LDK’së të mbahet me 3 gusht 2019. Kuvendi Zgjedhor vjen pasi që kanë përfunduar zgjedhjet nëpër të gjitha degët e kësaj partie. Zgjedhjet nëpër degë kanë kaluar me shumë incidente.

Ky është njoftimi zyrtar i Zyrës për Informim i Lidhjes Demokratike të Kosovës:

“Sot u takua Kryesia e LDK-së

Prishtinë, 16 korrik 2019

Sot, nën udhëheqjen e kryetarit Mustafa, është mbajtur mbledhja e Kryesisë së LDK-së. Gjatë takimit u vendos që orientimisht Kuvendi Zgjedhor i LDK-së të mbahet më 3 gusht 2019. Në ndërkohë, të gjitha organet e LDK-së do të përmbyllin përgatitjet e nevojshme për mbarëvajtjen e Kuvendit. Kuvendi i LDK-së do të ketë karakter solemn ku do të rikonfirmohet puna dhe performanca e LDK-së, fuqia politike dhe lidhja e fuqishme tridhjetëvjeçare e LDK-së me popullin e Kosovës”./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë