Loading…

LDK’së i ka mbetur vetëm shpresa për votat e Demarkacionit

  • 14/04/2017 | 08:24

LDK’së i ka mbetur vetëm shpresa për votat e Demarkacionit

Deputetët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) mbeten në dysh sa i përket Marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi, dhe në këtë parti thonë se shpresojnë që deputetët që janë kundër të ndërrojnë mendje.


Emrat më të zëshëm brenda këtij subjekti, të cilët kanë kundërshtuar fuqishëm këtë marrëveshje ende janë kundër saj pa marrë parasysh fjalët e kryeministrit Mustafa, kurse ka edhe të tjerë deputetë që e mbajnë qëndrimin e tyre të fshehur për Marrëveshjen e Demarkacionit.

Këshilltari i kryeministrit Mustafa, Bajram Gecaj, ende beson në kalimin e Marrëveshjes së Demarkimit të Kufijve.

“Po, besoj dhe shpresoj”, ka thënë ai, duke theksuar se shpreson që deputetët e LDK-së të cilët nuk e përkrahin këtë marrëveshje të ndërrojnë mendje.

“Të shpresojmë se po”, ka përfunduar Gecaj.

Në anën tjetër deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Nait Hasani, nuk beson në kalimin e Marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi.

Sipas tij, që kjo marrëveshje të kalojë duhet bërë konsensus mes partive politike.

“Unë nuk besoj se do të kalojë kjo marrëveshje pa konsensus mes partive politike për çështje kombëtare siç është demarkacioni”, ka thënë Hasani.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë