Loading…

‘Le të provojë Qeveria e Kosovës me lansu tabela të veçanta për Preshevë’

  • 30/09/2021 | 22:15

‘Le të provojë Qeveria e Kosovës me lansu tabela të veçanta për Preshevë’

Kanë vazhduar reagimet e shumta pas marrëveshjes së arritur në Bruksel ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.


Anëtari i PSD-së, Frashër Krasniqi ka kërkuar që qeveria e Kosovës t’i lëshoj tabelat e veçanta për Preshevë.

“Le t’jau vendosë stickerin dhe le ta shohim a po lejohen në Serbi”, ka shkruar ai.

Reagimi i plotë:

Le të provojë Qeveria e Kosovës me lansu tabela të veçanta për Preshevë. Le t’jau vendosë stickerin dhe le ta shohim a po lejohen në Serbi.

Le të kërkon Kosova largimin e forcave policore të Serbisë nga Lugina e Preshevës.

Kështu do ta shohim se sa ka reciprocitet në ketë marrëveshje.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë