Loading…

Legjenda e Italisë: Harrojeni futbollin, s’ka Serie A

  • 26/03/2020 | 17:22

Legjenda e Italisë: Harrojeni futbollin, s’ka Serie A

De Livio thotë se nuk është koha të luhet futboll, ai shpreson sezonet të shpallen të pavlefshme


53-vjecari, heroi i Juventusit dhe legjenda e Italisë, Angelo Di Livio, ka kërkuar që për shkak të koronavirusit, t’i jepet që tani fund futbollit.

Ka ende shpresa se kampionatet mund të rinisin në maj, por De Livio, që me Juven ka fituar tre herë Scudetton, dy Kupa të Italisë, dhe Champions Leaguen, mendon

“Ka ardhur koha për të mbyllur gjithçka dhe për të anuluar edhe sezonin”, tha Di Livio për Tuttosport.

“Nuk ka asnjë mënyrë që të luhet, njerëzit janë duke menduar për gjithçka, përveç kampionatit”.

“Mendoj se është korrekte për ta ndërprerë sezonin dhe për të startuar sërish në Korrik ose Gusht. Është e vetmja mënyrë për ta shpëtuar futbollin italian”.

Italia është vendi më i prekur në Europë nga virusi COVID-19.

Deri më tani mbi 74 mijë persona kanë rezultuar pozitiv me koronavirus, derisa kanë vdekur rreth 7,503 veta.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë