Loading…

Legjenda e klubit Tony Adams i ashpër me Arsenalin

  • 23/02/2021 | 20:17

Legjenda e klubit Tony Adams i ashpër me Arsenalin

Arsenali nuk duhet të kishte nënshkruar Martin Odegaard, Nicolas Pepe ose Willian, sipas ish-kapitenit Tony Adams, transmeton Gazeta Metro.


Adams po fliste në Premier League Productions ndërsa Topçinjtë mundën Leeds United 4-2 të Dielën. Ai beson se klubi ka humbur kohë dhe para duke u përqendruar në lojtarë sulmues kur mbrojtja e tyre është departamenti më i dobët i skuadrës  pavarësisht se Arsenali ka një nga rekordet më të mira mbrojtëse në kampionat këtë sezon.

“Të them të drejtën, ekziston një argument që nuk ke nevojë për Martin Odegaard,” tha Adams për Norvegjezin, i cili ka nënshkruar si huazim nga Real Madrid deri në fund të sezonit. “Unë u mërzita aq shumë sa që blemë Pepe dhe Willian kur ke dy fëmijë Emile Smith Rowe dhe Bukayo Saka që hyjnë në ekip.

“Ka skuadra të tjera në ekip që mund t’i shikoni, ka vrima në atë ekip, ne pamë se sa të brishtë janë ata në mbrojtje. Mbrojtja ka qenë gjithmonë hallka e dobët”.

“Si drejtor sportiv i Arsenalit, ju nuk do të pranonit Odegaard, në vend të tij do mund të kishte mbrojtës me të mirë dhe me të fortë”, tha nder të tjera ai.

Menaxheri Mikel Arteta lëvizi Pierre Emerick Aubameyang në qendër të lojës për Leeds, me Saka dhe Smith Rowe në krah dhe Odegaard duke debutuar në numrin 10.

“Mendova se krijimtaria në të tretën e fundit ishte shumë më e mirë,” tha Arteta. “Ne ishim shumë më efikas dhe ishim të përbërë. Ne e morëm kohën kur ishte e nevojshme. Ne kishim lëvizje, vrapime prapa, njerëz që prisnin në rezervë”.

“Vendimmarrja jonë ishte shumë më e mirë dhe efikasiteti ynë, ne po godisnim të shtënat dhe shumë prej tyre ishin në shënjestër. Ky ishte ndryshimi”, theksoi ai.//gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë