Loading…

“Lëkura elektronike” që kontrollon shëndetin e njeriut (Video)

  • 08/04/2017 | 12:37

“Lëkura elektronike” që kontrollon shëndetin e njeriut (Video)

Studiuesit në Japoni kanë krijuar një “lëkurë elektronike” me një qark elektrik që mund të vendoset në trupin e njeriut.


Kjo “lëkurë” është 10 herë me e hollë se qelizat e lëkurës dhe më e lehtë se vet lëkura.

Ka shumë mundësi përdoruese, duke përfshirë këtu mbikëqyrjen e shëndetit tuaj, përcjell gazetametro.net. Ajo mund të bartet si një tatuazh, apo për gjeneratat e ardhshme si një televizion i pikturuar në dorën e njeriut. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë