Loading…

Lëndohet një grua nga zjarri në Prishtinë

  • 30/01/2017 | 13:58

Lëndohet një grua nga zjarri në Prishtinë

Policia e Kosovës në raportin 24 orësh ka bërë të ditur se dje në Rr. “Muharrem Fejza”, në  Prishtinë janë përfshirë nga zjarri njehsorët elektrikë të banesave të një ndërtese, transmeton gazetametro.net.

Si pasojë e zjarrit, lëndime ka pësuar viktima femër K-Shqiptare-banore në këtë ndërtesë dhe viktima mashkull K/Shqiptar-zjarrfikës, gjatë përpjekjeve për të lokalizuar zjarrin.

Viktimat janë dërguar për tretman mjekësor dhe sipas mjekëve janë jashtë rrezikut për jetë. Lidhur me rastin është njoftuar edhe prokurori, ndërsa njësitet policore janë duke hetuar rastin. /gazetametro.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë