Loading…
Lëng i gjelbër prej vetëm 4 përbërësve që do ta bëjnë lëkurën tuaj të përsosur dhe lukthin e qetë
  • 28/10/2018 | 17:13

Lëng i gjelbër prej vetëm 4 përbërësve që do ta bëjnë lëkurën tuaj të përsosur dhe lukthin e qetë

Lëngu i selerit zë vend midis pijeve tuaja të preferuara dhe arsyeja nuk është aspak e çuditshme, sepse kjo bimë është e mbushur me përbërës të natyrshëm që ndihmojnë në pastrimin e qarkullimit të gjakut, lehtësimin e tretjes dhe heqjen e të gjitha problemeve të lëkurës.


Ajo është gjithashtu plot me vitaminë A, e cila ka një efekt pozitiv në flokë, transmeton gazetametro.net.

Përbërësit e nëvojshëm:

230 ml ujë

330 gr selino të copëtuar

110 gram ananas të freskët ose të ngrira të copëtuara

5 gram gjethe të freskëta mente

Mënyra e përgatitjes:

Vendosini të gjithë përbërësit në një blender, përzieni mirë dhe pastaj pini lëngun freskët./gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë