Loading…

Lëngu që nxjerr toksinat nga trupi

  • 13/01/2022 | 14:10

Lëngu që nxjerr toksinat nga trupi

Një “smoothie” (lëng i trashë) shumë i thjeshtë për përgatitje, por për shëndetin tuaj është ABC-ja e funksionimit.


Dietologët e njohur ju rekomandojnë të përdorni këtë “smoothie” për të larguar toksinat nga trupi, sidomos nga organet vitale të trupit.

Ajo çka duhet të bëni është t’i grini pemët e perimet, përzieni dhe ta pini.

Çfarë ju duhet:

1 mollë e qëruar

1 karotë

½ kastraveci

½ rrepë)

½ lugë çaji xhinxher pluhur

Udhëzime mbi përgatitjen:

Në një blender do të bashkoni të gjithë përbërësit.

I përzieni për pak sekonda dhe pasi të keni krijuar një masë homogjene, kalojeni “smoothien” në një gotë.

Ky lëngë i trashë rrit përqendrimin, përmirëson cilësinë e lëkurës dhe ndihmon në reduktimin e pikave të zeza. Duke qenë se ka antioksidantë ngadalëson plakjen e qelizave dhe forcon sistemin imunitar. /neps

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë