Loading…

Lepa Brena çmend serbët: Unë nuk jam serbe…

  • 10/09/2019 | 12:02

Lepa Brena çmend serbët: Unë nuk jam serbe…

Këngëtarja e cila ndër vite ka qenë ikonë e shumë njerëzve dhe vazhdon të jetë ndër të adhuruarat e gjeneratës së vjetër, ka shokuar serbet me deklaratën e fundit në lidhje me kombësinë e saj, transmeton Gazeta Metro.


Ndër këngët e saj më të njohura të asaj kohe, këngë kjo e dashur shumë edhe për kosovarët, ishte ‘Jugoslovenska’, për të cilën Brena thotë se, ideja e krijimit të kësaj kënge ishte se ajo deshi të tregojë për Jugosllavinë e fuqishme.

Ajo në një deklaratë të fundit ka goditur serbët, ku foli për kombësinë e saj dhe tha se ajo nuk është serbe.

 

View this post on Instagram

 

Pozarevac👍 #hajdedasevolimo #udjislobodno #bolisineprolazis #zarjevaznodalsepevailipjeva #pazikomezavidis

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa) on

‘Unë gjithmonë jam inspiruar duke e parë jetesën e njerëzve në vendet e zhvilluara të botës’, duke thënë se për nga kombësia ajo është europiane dhe jo serbe./gazetametro.net

 

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë