Loading…

Leukimia po rrezikon jetën e 6 vjeçarit Eldion Shoshi: Familja bën apel për ndihmë

  • 04/11/2019 | 17:21

Leukimia po rrezikon jetën e 6 vjeçarit Eldion Shoshi: Familja bën apel për ndihmë

Eldion Shoshi është një vogëlush 6-vjeçar nga Peja, që ka nevojë për ndihmën e të gjithë shqiptarëve.


Eldioni i vogël është diagnostikuar me leukemi, ndërsa familjarët e tij kanë bërë apel për ndihmë.

Ai ndodhet aktualisht i shtruar në Spitalin e Prishtinës, nën kujdesin e mjekëve.

Vogëlushi do niset drejt Gjermanisë, pasi sipas dajës së tij, në Kosovë nuk mund të mjekimi i tij.

Familjarët kanë hapur dhe një faqe donacionesh në “Facebook“, ku mund të kontribuojnë të gjithë ata që kanë mundësi ta ndihmojnë vogëlushin të shërohet.

Të gjithë ata që kanë mundësi të ndihmojnë mund ta bëjnë këtë nëpëmjet llogarisë bankare:

Banka: TEB Sh.a. Prishtinë, Kosovë

Xhirollogaria: XK05 2031 0000 9522 8014

Swift Kod/BIC: TEB KXK PR

Përfituesi: Avdyl Shoshi, babai i Eldionit.

Ose në faqën e Facebook’ut.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë