Loading…

Lewandowski ende i dëshpëruar që s’fitoj Topin e Artë: Trajneri i Bayern tregon gjendjen e tij

  • 04/12/2021 | 16:57

Lewandowski ende i dëshpëruar që s’fitoj Topin e Artë: Trajneri i Bayern tregon gjendjen e tij

Robert Lewandowski ka pasur një 2021 të shkëlqyer, pasi ka gjetur rrjetën në 53 raste për Bayernin, i cili fitoi titullin e tyre të nëntë radhazi në Bundesligë në maj.


Trajneri i Bayernit, Julian Nagelsmann , në prag të ndeshjes me Borussia Dortmund nuk ka nguruar të flasë dhe për yllin polak, Robert Lewandowski.

“Nuk të jep përshtypjen që është i frustruar, gjithsesi është e vështirë të përtypësh një natë si ajo në Paris.

Roberti ishte dukshëm favoriti kryesor për ta fituar “Topin e Artë”, tha trajneri.

“Do të kisha dashur që ai të ishte nën efektin e “Topit të Artë”.

Gjithsesi, jam i bindur që ai do të ketë një mundësi tjetër për ta fituar. Kam besim që edhe sot ai do të jetë vendimtar për ne”, përfundoi Nagelsmann.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë