Loading…

Lexoni motin për ditën e sotme, mësoni se kur të bie borë

  • 13/11/2018 | 07:30

Lexoni motin për ditën e sotme, mësoni se kur të bie borë

Moti për ditën e sotme do të jetë kryesisht mot i mirë dhe me diell.

Moti sot gjatë mëngjesit do të jetë i ftohtë, vende-vende me ngrica, por gjatë ditës do të ndryshojë gjithçka pasi moti i mirë do të jetë mbi të gjithë Kosovën dhe kryesisht me diell, njofton gazetametro.net.

Sipas parashikimeve të fundit nga dy modelet kryesore kompjuterike, në fillim të javës së ardhshme një vorbull ciklonike me masa të ftohta ajrore polare pritet të depërtojë nga Rusia mbi rajonin tonë dhe Europën qëndrore. Parashihen edhe reshjet e para të dëborës, si dhe rënie të ndjeshme të temperaturave nën 0C.

Javën e ardhshme më ftohtë, mundësi për reshjet e para të borës, njofton gazetametro.net.

Ditëve të ardhshme mbetet t’i përcjellim zhvillimet e situatës sinoptike mbi Europë, dhe sa të besueshme mbesin këto parashikime./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë