Loading…
Libri i shenjtë i krishterimit, më i lexuari në botë
  • 01/08/2018 | 12:51

Libri i shenjtë i krishterimit, më i lexuari në botë

Shkrimtari James Chapman bëri një listë të librave më të lexuar në botë.


Ai e bëri këtë duke u bazuar në numrin e kopjeve të shitura të secilit libër të shitur gjatë 50 viteve të fundit, transmeton gazetametro.net

Ai zbuloi se Bibla është libri më i lexuar në botë, me diku rreth 3.9 miliardë kopje të shitura.

Duke u bazuar në infografikun e bërë nga Jared Fanning,  mund të shihni se cilat janë librat më të lëxuar në botë, bazuar në hulumtimin e Chapman. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë