Loading…

Lideri suprem i Iranit thotë se shtetet myslimane duhet të ndërpresin lidhjet politike me Izraelin

  • 19/11/2023 | 16:07

Lideri suprem i Iranit thotë se shtetet myslimane duhet të ndërpresin lidhjet politike me Izraelin

Lideri suprem i Iranit Ayatollah Ali Khamenei u ka kërkuar shteteve myslimane që të “të paktën të ndërpresin lidhjet politike me Izraelin për një periudhë të kufizuar kohore”.


Ndërsa presidenti iranian Ebrahim Raisi, kërkoi që shtetet myslimane të vendosin sanksione të gjera ndaj Izraelit, raporton Al Jazeera, transmeton Klankosova.tv.

Këto shtete nuk pranuan diçka e cila u kërkua gjatë një samiti të përbashkët midis anëtarëve të Organizatës për Bashkëpunim Islamik dhe Ligës Arabe në kryqytetin e Arabisë Sauditë, javën e kaluar.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë