Loading…

Liga e Europës: Fitojnë Roma dhe Napoli

  • 26/11/2020 | 23:08

Liga e Europës: Fitojnë Roma dhe Napoli

Roma dhe Napoli kanë shënuar fitore të rëndësishme në ndeshjet e xhiros së katërt të fazës së grupeve në Ligën e Evropës.


Roma në udhëtim ka arritur të mposht 0:2 Cluj.

Një autogol i Gabriel Debeljuh në minutën e 49’ dhe një gol i Jordan Veretout në minutën e 67’, i sollën fitoren Romës.

Në ndeshjen tjetër, Napoli me rezultat të njëjtë ka mposhtur Rijekan, 2:0.

Armando Anastasio me një autogol dhe Hirving Lozano me një gol, i sollën tre pikët Napolit.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë