Loading…

Liga e Kampionëve: Ndeshja kryesore ajo mes Bayernit dhe Barcelonës

  • 08/12/2021 | 10:17

Liga e Kampionëve: Ndeshja kryesore ajo mes Bayernit dhe Barcelonës

Liga e Kampionëve vazhdon sot me ndeshje në kuadër të xhiros së gjashtë të fazës së grupeve, respektivisht me ndeshjet e fundit të kësaj faze në këtë garë.


Programin e sotëm do ta hapin dy ndeshje interesante të cilat zhvillohen nga ora 18:45, ku skuadra e Juventusit pret në shtëpi Malmon, kurse Chelsea është mysafirë i Zenitit, përcjell KosovaPress.

Ndërkaq në ndeshjet e orarit nga ora 21:00, takimi kryesor do të zhvillohet në stadiumin “Allianz Arena” ku gjigandi bavarez Bayern Munich pret në shtëpi skuadrën jashtë forme Barcelonën.

Po ashtu, krahas ndeshjes mes Bayern e Barcelona, do të zhvillohet edhe përballja tjetër mes gjigandit anglez Manchester United dhe skuadrës zvicerane Young Boys.

Sot do të përcaktohen skuadrat e fundit të cilat do t’i bashkohen atyre të kualifikuarave në fazën e eliminatoreve të Ligës së Kampionëve.

Programin e plotë të ndeshjeve të sotme në Ligën e Kampionëve e gjeni më poshtë.

Grupi E

21:00 Bayern Munich – Barcelona (Stadiumi Allianz Arena)

21:00 Benfica – Dynamo Kyiv (Stadiumi Da Luz)

Grupi F

21:00 Atalanta – Villarreal (Stadiumi Gewiss)

21:00 Manchester United – Young Boys (Stadiumi Old Trafford)

Grupi G

21:00 RB Salzburg – Sevilla (Stadiumi Red Bull Arena)

21:00 Wolfsburg – Lille (Stadiumi Volkswagen Arena)

Grupi H

18:45 Juventus – Malmo FF (Stadiumi Allianz)

18:45 Zenit St. Petersburg – Chelsea (Stadiumi Gazprom Arena)

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë