Loading…

Liga e Kampionëve rikthehet me dy derbi, kryesore ajo Atletico – Chelsea

  • 23/02/2021 | 08:19

Liga e Kampionëve rikthehet me dy derbi, kryesore ajo Atletico – Chelsea

Sonte (e martë) do zhvillohen dy super derbi në Ligën e Kampionëve.


Atletico Madrid do zhvillojë ndeshjen kundër Chelseas, derisa Lazio është nikoqir i Bayern Munichut.

Disavantazhi për Atleticon është sepse ndeshja do zhvillohet në Bukuresht, ngase Spanja ka ndaluar udhëtimet nga Anglia, prandaj me patjetër është kërkuar zhvillimi i ndeshjes në një stadium neutral.

Ndërsa, sa i përket formës së ekipeve, “Blutë” e Londrës mbeten të pamposhtur ende nën urdhrat e Tuchel, derisa Atletico nuk është duke kaluar në formë të mirë.

Lazio gjithashtu është në seri pozitive, ashtu siç është Bayern, skuadër që para disa javëve fitoi Kupën e Botës për Klube.

Të dy takimet nisin në ora 21:00.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë