Loading…

Liga e Kombeve vijon edhe sot: Itali – Angli, kryendeshja e mbrëmjes

  • 23/09/2022 | 11:12

Liga e Kombeve vijon edhe sot: Itali – Angli, kryendeshja e mbrëmjes

Liga e Kombeve do të vijojë edhe sonte me ndeshje interesante.


Mbrëmja e së premtes do të ketë shumë futboll, mirëpo një ndeshje për t’u veçuar do të jetë, pa dyshim, ajo në mes të Italisë dhe Anglisë, në kuadër të grupit C.

Ndeshja do të fillojë në orën 20:45 dhe luhet në “San Siro”.

Anglia gjendet në vendin e fundit të grupit, me vetëm dy pikë të grumbulluara, teksa “Azzurët” janë një pozitë më lart, ku kanë pesë pikë.

Një ndeshje tjetër interesante, në po këtë grup, është ajo në mes të Hungarisë dhe Gjermanisë, që luhet në terminin e njëjtë (20:45).

Pos Ligës së Kombëve, sfidë për të mos u humbur, edhe pse miqësore, pritet të jetë ajo në mes të Brazilit dhe Ganës (20:30).

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë