Loading…

Liga e Parë, grupi A: Istogu shënon fitore të pastër ndaj Lirisë

  • 26/09/2020 | 21:20

Liga e Parë, grupi A: Istogu shënon fitore të pastër ndaj Lirisë

Sot (e shtunë) është zhvilluar ndeshja e radhës në kuadër të javës së parë në grupin A në Ligën e Parë, me skuadrën e Istogut që e nisi mbarë sezonin e ri, 2020/21, shkruan Gazeta Metro.


Derbi i javës së parë u zhvillua sot në stadiumin ‘Demush Mavraj’ në Istog, me vendasit që shënuan fitore të pastër ndaj Lirisë së Prizrenit.

Ndeshja e zhvilluar sot ka përfunduar me rezultatin 2-0. Qëndrim Jahaj dhe Fabrice Boudega shënuan golat e fitores në minutat 30 dhe 89.

Kështu, Istogu momentalisht renditet në pozitën e parë me tre pikë, kurse Liria pa pikë në pozitën e parafundit (9).

Kujtojmë që dje është zhvilluar ndeshja e parë mes Drenasit dhe Trepçës që përfundoi baras dhe pa gola. Kurse, nesër takohen Vushtrria – A&N, Vëllaznimi – Dukagjini dhe Malisheva – Onix. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë