Loading…

Lihet vet ‘çlirimtari’ i Shtimes, dy asambleistë i largohen VV’së

  • 28/01/2022 | 12:17

Lihet vet ‘çlirimtari’ i Shtimes, dy asambleistë i largohen VV’së

Dy asamblistë të Lëvizjes Vetëvendosje në Shtime sot po e braktisin këtë subjekt politik.


I vetëshpalluri çlirimtar i kësaj komune, Qemajl Aliu, më nuk do ta ketë mbështetjen e asamblistëve Reshat Mujota dhe Heroina Selmani.

Këta dy asamblistë mësohet se nga sot do të veprojnë si të pavarur në Kuvendin Komunal të Shtimes.

Demokracia.com ka kontaktuar përmes telefonit me Mujotën e Selmanin.

Përderisa Mujota e ka konfirmuar largimin nga Lëvizja Vetëvendosje, Selmani nuk ka dashur ta komentojë njëherë, pa përfunduar seanca.

“Ende jo, në këtë seancë pritet të jap dorëheqje. Për momentin nuk mund t’i tregoj arsyet”, ka thënë Mujota.

Ai ka thënë se pas dorëheqjes nga Vetëvendosje, sipas gjitha gjasave, nuk do t’i bashkohet ndonjë partie tjetër, por do të veprojë si i asamblist i pavarur.

Gazeta ka kontaktuar edhe me asamblisten Heroina Selmani.

“Nuk mundem me dhënë asnjë deklaratë. Për momentin jemi duke hyrë në mbledhje. Dëgjohemi më vonë”, ka thënë Selmani.

Kjo është mbledhja e parë e Kuvendit Komunal të Shtimes, pas konstitumit të institucioneve të reja.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë