Loading…

Lilibet Diana: Pse Meghan dhe Harry vendosën ta quanin kështu vajzën e tyre

  • 08/06/2021 | 15:04

Lilibet Diana: Pse Meghan dhe Harry vendosën ta quanin kështu vajzën e tyre

Pas intervistës për Oprah Winfrey, Princ Harry dhe Meghan Markle kanë bërë një përpjekje për të forcuan lidhjet familjare me emrin e vajzës së tyre të porsalindur. Çifti kanë kritikuar më parë familjen mbretërore për mënyrën se si janë trajtuar gjatë qëndrimit në pallat.


Mediat e huaja shkruajnë se gjëja e parë që ata bënë pas lindjes së foshnjës Lilibet Diana më 4 qershor ishte që të telefononin Mbretëreshën dhe pjesën tjetër të familjes, duke përfshirë babanë e Harry-t, Princin Charles dhe vëllain e madh, Princin Wlliam.

Pavarësisht akuzave serioze kundër familjes – përfshirë pretendimet se një anëtar pyeti se çfarë ngjyre do të kishin fëmijët e tyre – Harry dhe Meghan kanë qenë këmbëngulës se ata nuk kanë asgjë tjetër përveç dashurisë dhe respektit për Mbretëreshën.

Lilibet është nofka e fëmijërisë së Mbretëreshës. Vendosja e këtij emri për vogëlushen do të thotë se nofka e Mbretëreshës do të jetojë ndërsa deklarata që njofton lindjen e saj lexonte, “Lili është emëruar pas stërgjyshes së saj, Madhështisë së saj Mbretëreshës, pseudonimi familjar i së cilës është Lilibet”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë