Loading…

Lille pas Edon Zhegrovës, Baseli kërkon miliona euro

  • 13/01/2022 | 19:40

Lille pas Edon Zhegrovës, Baseli kërkon miliona euro

Edon Zhegrova ka pasur paraqitje shumë të mira me Baselin në vitin e fundit, duke bërë që shumë klube të vihen pas tij.


Sipas Blick, anësori shqiptari që luan edhe për Përfaqësuesen e Kosovës, ka shumë gjasa që në janar të kalojë në Ligue 1. OSC Lille është në ‘pole position’ për t’i siguruar shërbimet e tij. Në garë është edhe Lyon, por edhe disa klube nga kampionati anglez, që janë vënë pas tij.

Zhegrova ishte i përfshirë drejtpërdrejt në 28 gola në 74 ndeshje me Baselin.

Basel nuk është se nuk do të donte ta largonte lojtarin për një shifër të lartë edhe pse kontrata e Zhegrovës është valide deri në qershor të vitit 2023.

Sipas Bild, Basel kërkon dikur nga 5 deri në 8 milionë euro.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë