Loading…

Limaj: Kurti gaboi, e pati shansin ta bëjë ‘restart’ dialogun

  • 19/09/2023 | 21:57

Limaj: Kurti gaboi, e pati shansin ta bëjë ‘restart’ dialogun

Fatmiri Limaj duke folur për situatën aktuale në dialogun Kosovë-Serbi, ka thënë se Kurti e pati shansën ta bëjë ‘restart’ dialogun por që sipas tij nuk e bëri dhe gaboi.


Ai në emisionin “Politiko”, tha që nuk jemi tu marrë asgjë pasi po japim Asociacionin teksa ka përmendur dy gjëra që sipas tij kemi pasur mundësi me i realiu.

“Bashkimit Evropian me i thanë mos u lodhni se meqë Serbia nuk qenka gati me na njoftë atëherë le të na njohin 5 shtete e BE-së dhe e dyta, anëtarësimi në NATO”, tha Limaj.

Ai tutje tha që është gabim që tani pas përfundimit të marrëveshjes të thuhet që ndermjetësuesi nuk bënë.

Limaj po ashtu tha që Kurti në Ohër është dashur që t’ua bëjë me dije BE-së e SHBA-së se çfarë po bënë Vuçiq në veri të Kosovës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë