Loading…

Limaj sërish me deklaratë kundër Hoxhajt: Kërkon nga qytetarët që mos ta votojnë në zgjedhjet e 14 shkurtit

  • 05/02/2021 | 21:18

Limaj sërish me deklaratë kundër Hoxhajt: Kërkon nga qytetarët që mos ta votojnë në zgjedhjet e 14 shkurtit

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka vazhduar tubimet elektorale më përkrahës të Nismës Socialdemokrate.


Limaj në Lipjan ka thënë se Serbia ka kryer gjenocid në Kosovë dhe fatkeqësisht, ai thotë se një kandidat që ka pretendime për ta drejtuar vendin e vë në pikëpyetje këtë gjenocid serb.

Prandaj, ai ka ftuar qytetarët e Lipjanit, Shtimes dhe gjithë vendit, që të mos të votohet një kandidat që gjenocidin e pastër të okupatorit serb mbi popullin tonë, e quan pretendim për gjenocid.

“Tubimet elektorale për zgjedhjet e 14 shkurtit, i nisëm sot me Lipajnin dhe Shtimen, ku bëmë edhe prezantimin e kandidatëve tanë për deputetë, që pas 14 shkurtit do të përfaqësojnë denjësisht vlerat e kësaj zone në Kuvendin e Kosovës.

Serbia është okupatore dhe ka kryer gjenocid në Kosovë, dhe fatkeqësisht një kandidat që ka pretendime për ta drejtuar vendin e vë në pikëpyetje këtë gjenocid serb.

Prandaj, ftesa ime për qytetarët e Lipjanit, Shtimes dhe gjithë vendit, është që mos të votohet një kandidat që gjenocidin e pastër të okupatorit serb mbi popullin tonë, e quan pretendim për gjenocid.

Me shumë se kurrë zëri i çlirimtarëve të 121 i duhet Kuvendit të Kosovës, për t’ju rikujtuar gjithë sakrificën e një populli të tërë, atyre që e kanë harruar dhe asnjë ditë nuk ndalen së angazhuar për ta ndryshuar dhe zhvlerësuar të vërtetën historike të kombit tonë”, ka shkruar Limaj.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë