Loading…

Thaçi për interesa personale është në gjendje të bëjë gjithçka

  • 22/03/2017 | 23:50

Thaçi për interesa personale është në gjendje të bëjë gjithçka

Lideri i Nismës, Fatmir Limaj, thotë se presidenti Hashim Thaçi është në gjendje të bëjë gjithçka madje edhe të rrezikojë vendin vetëm për interesa personale.


Në Interaktiv të KTV-së, Limaj thotë se Thaçi dëshiron të marrë poenë politikë dhe për këtë është në gjendje të sakrifikojë edhe miqësinë me SHBA-në e partnerët tjerë politikë ndërkombëtarë të Kosovës.

Duke thënë se Thaçit nuk duhet t’i besohet, ish-bashkëpartiaku i presidentit ka deklaruar se Thaçi me telefonatën që i ka bërë kryeministrit serb për Ushtrinë, para se të thërrasë kryeministrin kosovar ka bërë skandalin më të madh politik në vend.

“Ai është i gatshëm për interesa individual të bëjë gjithçka. Si ka mundësi presidenti i vendit ta thërrasë kryeministrin e Serbisë dhe jo të vendit tim. A ka veprim ma fyes e ma jokushtetues. Ky është skandali më i madh që ka ndodh në skenën politike. Është ofensivë diplomatike kundër vet vendit”, ka thënë ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë