Loading…

Limoni dhe kripa ndihmojnë në largimin e njollave të verës së kuqe

  • 19/03/2023 | 11:19

Limoni dhe kripa ndihmojnë në largimin e njollave të verës së kuqe

Njollat e verës janë shumë të vështira për tu larguar qoftë në rroba apo edhe në mobilie.


Ju pos detergjenteve mundeni ato t’i largoni nga mobilet e juaja edhe në kushte shtëpie.

Kështu në sipërfaqen e prekur vendosni limon, dhe krip.

Pasi të keni hedhur kripe për disa minuta vendosni një gjysmë limoni mbi pjesën e njollosur dhe bashkë me kripën formohet një pjesë e fortë, fërkojeni për disa kohë dhe më pas lajeni si zakonisht.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë