Loading…
Lindin tensionet, Putin i hakmerret Greqisë për dëbimin e diplomatëve rusë
  • 11/07/2018 | 18:42

Lindin tensionet, Putin i hakmerret Greqisë për dëbimin e diplomatëve rusë

Greqia ka dëbuar dy diplomatë rusë nën akuzën se kishin cenuar sigurinë kombëtare.


Të akuzuar se kishin cënuar sigurinë kombëtare, në përpjekje që të merrnin informacione duke blerë zyrtarë vendas, Greqia vendosi që të dëbojë dy diplomatë rusë, transmeton gazetametro.net

Gazeta greke Kathimerini tha se autoritetet greke kishin urdhëruar dëbimin e diplomatëve pas dyshimit se kishin bërë përpjekje për të minuar marrëveshjen e Greqisë me Maqedoninë për çështjen e emrit të Maqedonisë.

Në anën tjetër, Rusia ka bërë me dije se do të kundërpërgjigjet duke dëbuar dy diplomatë grekë nga Rusia. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë