Loading…

Lionel Messi realizon super gol në miqësoren ndaj Gironas

  • 16/09/2020 | 20:04

Lionel Messi realizon super gol në miqësoren ndaj Gironas

Pas pjesës së parë, Barcelona është duke udhëhequr me rezultatin 2-0 në ndeshjen miqësore ndaj Gironas, transmeton Gazeta Metro.


Në ‘Johan Cruyff’, Barcelona dhe Girona janë duke zhvilluar një ndeshje miqësore, para fillimit të sezonit të ri futbollistik në Spanjë.

Katalunasit janë duke udhëhequr me rezultatin 2-0, rezultat me të cilin u mbyll edhe pjesa e parë. Philippe Coutinho shënoi golin e parë në minutën e 21’të.

Kurse, goli i dytë u shënua nga sulmuesi argjentinas dhe kapiteni i skuadrës, Lionel Messi, i cili në minutën e 45’të realizoi një gol tejet të bukur. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë