Loading…

‘Lip wings’ një teknikë popullore për buzë më të plota

  • 29/10/2021 | 00:00

‘Lip wings’ një teknikë popullore për buzë më të plota

Gratë në të gjithë botën përdorin këtë teknikë për t’i bërë buzët e tyre më të plota, madje duke nuancuar në mënyrën e duhur lapsin dhe buzëkuqin.


Një nga truket është të vizatoni një vijë mbi skajin e buzëve me një laps për të marrë volum dhe pastaj buzët tuaja të duken më të mëdha dhe më të plota.

Ekspertët e “grimit” nuk ju këshillojnë të përdorni buzëkuq mat për këtë teknikë, por strukturat me shkëlqim.

Një vajzë tregoi në profilin e saj në instagram se si të hijesoni buzët dhe të theksoni buzëkuqin, shikoni videon:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hayley Bui (@hayley_bui)

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë