Loading…

Liqeni i Badovcit përplot mbeturina (Foto)

  • 28/02/2017 | 22:33

Liqeni i Badovcit përplot mbeturina (Foto)

Liqeni i Badovcit, nga i cili furnizohet me ujë të pijshëm një pjesë e madhe e kryeqytetit, është ngufatur nga mbeturinat.


Për këtë liqen më parë ishin marrë masa për pastrimin e tij, pasi që ishte vënë në dyshim cilësia e ujit për shkak të mbeturinave në të, megjithatë duket se gjendja e tanishme e tij nuk është aspak e mirë.

Në disa fotografi shihet se gjendja në Liqenin e Badovcit është e mjerueshme:

b-2

b-3

b-4

b-6-balline

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë