Loading…

Liria ‘blindon’ me kontrata pesë talentet e skuadrës

  • 01/08/2020 | 19:43

Liria ‘blindon’ me kontrata pesë talentet e skuadrës

Krerët e klubit të Lirisë duket se janë duke menduar për të ardhmen. Klubi prizrenas ka ‘blinduar’ me kontrata talentet e rinjë, transmeton Gazeta Metro.


Blerim Sahitaj, Edison Rakaj, Osman Laqi, Endrit Berisha e Fatjon Kuqi, kanë vënë firmën me ‘bardhezinjtë’, për periudhën tre vjeçare.

“Kemi nënshkruar kontrata me lojtarët e rinj:Sahitaj, Rakaj, Laqi, Berisha e Kuqi, që janë futbollistë me perspektivë. Ne, si klub presim shumë nga ta, në të ardhmen.Këta vijnë nga shkolla jonë e futbollit. I njohim cilësit e tyre dhe presim me punë të dëshmohen” – tha pas nënshkrimit të kontratave me futbollistë, Erxhan Dana, drejtor.

Në emër të futbollistëve nënshkrues, Blerim Sahitaj për faqen zyrtare të klubit tha: “Jemi të lumtur për mundësinë dhe arritjen e marrëveshjes.Shpresojmë që të dëshmohemi dhe bashkarishtë të arrijmë suksese”.

Klubi i Lirisë gjithashtu ka njoftuar se në ditët në vijim priten të prezantohen emra të rinjë e të dëshmuar. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]etametro.net
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë