Loading…

Lirim Kastrati shkëlqen dhe ndihmon Dinamon të mbetet e para në tabelë

  • 18/10/2020 | 09:00

Lirim Kastrati shkëlqen dhe ndihmon Dinamon të mbetet e para në tabelë

Dinamo e Zagrebit ka fituar 3-2 kundër Goricës dhe ka mbetur në krye të tabelës së Superligës kroate.

Vëmendjen kryesore në këtë ndeshje e mori Mario Gavranoviç i cili realizoi të tre golat e Dinamos.

Por, paraqitje të mirë pati edhe Lirim Kastrati i cili përveç se ishte i rrezikshëm në krahun e djathtë arriti edhe të asistoj në golin e dytë, raporton Gazeta Olle.

Dinamo Zagreb me këtë fitore doli në pozitën e parë në tabelë duke kaluar me tre pikë pikërisht kundërshtarin e sotëm, Goricën

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë