Loading…

Lirimin e Haradinajt mos ta marrim veç festë, tri herë gjykim s’është drejtësi

  • 27/04/2017 | 15:36

Lirimin e Haradinajt mos ta marrim veç festë, tri herë gjykim s’është drejtësi

Eksperti për ekonomi Lumir Abdixhiku ka përshëndetur lirimin e Ramush Haradinajt.


Përmes një publikimi në Facebook ai ka thënë se derisa luftëtarët e Kosovës përballen me gjyqe trefishe, vrasësit e 2,000 fëmijëve e 12,000 civilëve mbesin të lirë – ata ende i përulen me lule varrit të Millosheviqit, e për këtë marrin heshtje nga evropianët.

Ky është publikimi i plotë i Abdixhikut:

Tre herë gjykim s’është drejtësi. Është padrejtësi ndaj Ramushit, Kosovës e qytetarëve të saj.

E derisa luftëtarët e Kosovës përballen me gjyqe trefishe, vrasësit e 2,000 fëmijëve e 12,000 civilëve mbesin të lirë – ata ende i përulen me lule varrit të Millosheviqit. Dhe për këtë marrin heshtje nga evropianët.

Ardhja e Ramushit të shërbejë si arsye për shtetin e Kosovës që të nisë fushatën e zhbërjes së fletarresteve të Serbisë. S’mund të ketë relacion tjetër para këtij; e s’kemi as kohë e energji të shpenzojmë në teke të Serbisë.

Përndryshe, po e morëm vendimin veç si festë, do të kemi gjyqe tjera absurde si këto rend. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë