Loading…

Lirohet ariu që kishte ngecur në telat gjemborë në Kusar të Gjakovës

  • 27/10/2021 | 19:38

Lirohet ariu që kishte ngecur në telat gjemborë në Kusar të Gjakovës

Është liruar ariu nga telat gjemborë në të cilat kishte ngecur përderisa po tentonte t’i kalonte ata, në fshatin Kusar të Gjakovës.

Kështu bëri të ditur për Gazetën Express, zëdhënësi i policisë për rajonin e Gjakovës, Nysret Xhurkaj.

Xhurkaj tha se ariu është liruar përmes përdorimit të anestezionit.

“Ju njoftojmë se lidhur me informatën e poshtëshënuar në vendin e ngjarjes rreth orës 16:20 ka arritur ekipi i veterinarëve të kontraktuar nga Ministria e Ambientit, të cilët kanë bërë lirimin e ariut përmes përdorimit të anestezionit dhe rreth orës 17:15. Ariu pasi që është këndellur është larguar në drejtim të pyllit”, tha ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë