Loading…

Lista e filmave të pranuar në Javën e Filmit Shqiptar në Amerikë

  • 27/04/2017 | 16:06

Lista e filmave të pranuar në Javën e Filmit Shqiptar në Amerikë

Është publikuar lista e filmave që do të jenë pjesë e “Albanian Film Week Festival”, për këtë vit.


Filmi “Home Sweet Home” me regji nga Faton Bajraktari, filmi “Hije” nga Jotti Ejli dhe “Eho” nga Dren Zherka janë pjesë e garës për filmat e metrazhit të gjatë.

Filmat e metrazhit të shkurtër të pranuar në festival janë:
–Toka/Ibrahim Deari/Drama/24’ 41’’
-Brava/ Bujar Alimani & Erand Sojli/Drama/22’13’’
–The Last Jorney/Elis Gjoni/ Fiction/7’ 13’’
-Lost Souls/Xhustin Kristian/Drama/9’45
-Ana/Ajola Daja/Drama/26’ 29’’
–Meeting/Durim Kryeziu/Drama, Comedy/25’
-Në pritje të fatit/Kastriot Avdyli/Short/5’12’’
-A Long Way/Iber Deari/Drama/14’
–Përralla/Sabidin Ali/Drama/13’
-Water for the roses/ Luli Bitri/ Drama/15’45’’
-Beneath the Surface/Dhimitër Ismailaj-Valona/Drama/11’
-My Hero/Arbër Krasniqi/Fiction/13’

Në anën tjetër, këta janë dokumentarët:

-City of Walls/Eneos Caka/Documentary/22’
-Beyond the Gates/Besim Ugzmajli/Documentary/22’
-Drums of Resistance/ Mathieu Jouffre/ Documentary/65’00’’

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]t
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë