Loading…

Lista e vogël: 11 libra të shkurtër me tregime të mëdha

  • 09/07/2020 | 21:13

Lista e vogël: 11 libra të shkurtër me tregime të mëdha

Këto tregime të shkurtra paketojnë mjaft shënimet në më pak se 200 faqe. Megjithëse këto libra nuk do t’ju kërkojnë shumë kohë për të lexuar, unë jam i sigurt se ata do të qëndrojnë me ju për ca kohë pasi të keni mbaruar. Nëse po përpiqeni të lexoni 50 libra këtë vit, sigurisht do të filloni me atë synim.

Këto 11 libra mbeten të vërteta për shkrimet e vjetra “Gjërat e mira vijnë në pako të vogla” dhe “Gëzoni gjërat e vogla në jetë”.

“Lexuesi jo i zakonshëm” nga Alan Bennett
Një roman qesharake për Mbretëreshën Elizabeta II dhe dashurinë e saj të re për të lexuar. Një libër për adhuruesit e librave, me të vërtetë.… 120 faqe

“Balzac dhe rrobaqepësja e Vogël Kineze” nga Dai Sijie
Përralla e dy miqve të dërguar në një fshat malor për riedukim gjatë Revolucionit Kulturor të Kinës. Kjo histori feston magjinë e të lexuarit.… 184 faqe

“Mësime të mbijetesës” nga Alice Hoffman
Një perlë e vërtetë që feston jetën kur kohërat më të vështira janë mbi ju.… 96 faqe

“Ullinj të Zi” nga Martha Tod Dudman
Ah, Virxhinia. Një grua bie në sediljen e saj të përparshme dhe ajo që vjen më pas është pjesa dërrmuese, një grua pjesë e përbuzur dhe një aksident komedik.… 192 faqe

“Rritja” nga Gillian Flynn
Një histori tronditëse nga autori më i shitur i GONE GIRL që mund ta përfundoni leximin në një udhëtim të shkurtër… 64 faqe

“Akullnajat” nga Alexis Smith
Tek ky libër, historia e Isabelit shpaloset brenda një dite dhe e lë lexuesin që dëshiron të kthejë një faqe më shumë…. 174 faqe

“Tinkers” nga Paul Harding
Ky roman fitues i çmimit Pulitzer është një vështrim i bukur i vdekjes, jetës dhe kujtesës…. 191 faqe

“I sinqertë” nga Jon Ronson
Një përrallë argëtuese dhe e vërtetë kur autori Jon Ronson luajti tastierë për Frank Sidebottom Oh Blimey Big Band…. 80 faqe

“Shtëpia në rrugën Mango” nga Sandra Cisneros
Kjo është është histori klasike që vjen për Esperanza Cordero, një vajzë e re Latine që rritet në Çikago.… 110 faqe

“Une nuk e di” nga Leah Hager Cohen
Ky është një libër i vogël i zgjuar për mënyrën sesi reagojmë kur ndjehemi më pak se të zgjuar…. 128 faqe

“Hidhërimi është gjëja me pendët” nga Max Porter
Një burrë humbet në trishtim pas vdekjes së papritur të gruas së tij. Dy djemtë e tij luftojnë me humbjen e nënës së tyre. Derisa një ditë ata vizitohen nga Kurora…. 128 faqe

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë