Loading…

Lista me golashënuesit më të mirë në Kosovë, prin sulmuesi i Feronikelit

  • 15/04/2019 | 16:26

Lista me golashënuesit më të mirë në Kosovë, prin sulmuesi i Feronikelit

Superliga e Kosovës në futboll ka vazhduar të bëhet edhe më interesante, sidomos pas ndeshjeve të fundit ku lufta për titull ka vazhduar të ‘nxehet’ edhe më shumë, transmeton Gazeta Metro.


E garë e ashpër po zhvillohet edhe për “Këpucën e Artë’’ në Kosovë. Sulmuesi i Feronikelit, Kastriot Rexha, vazhdon të mbetet golashënuesi më i mirë në Superligën e Kosovës me 14 gola.

Pas tij renditet mesfushori i Prishtinës, Meriton Korenica, me  11 gola. Në pozitën e tretë është sulmuesi  i ri i Llapit, Festim Alidema, me 10 gola.

Ndërsa, pozitën e katërt dhe të pestë e ndajn Alban Shillova i Flamurtarit dhe Betim Haxhimusa i Dritës me 9 gola./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë